• Opettaja-tidningen logo
  • OAJ-areena logo

Vårt team hjälper och stödjer medlemmar i chefsställning. Du som är ledare kan direkt kontakta teamets experter. 

Teamet leds av Niku Tuomisto (allmänbildande utbildning). 

Läs mera om ledarskap här.

 

Niku Tuomisto

Utvecklingschef

020 748 9612 niku.tuomisto@oaj.fi @JNikuT

Erkki Mustonen

Ledande jurist

020 748 9642 erkki.mustonen@oaj.fi @MustonenErkki

 

Nina Lahtinen

Utbildningspolitisk chef

020 748 9639 nina.lahtinen@oaj.fi @LahtinenNina

Teija Golnick

Specialsakkunnig, arbetslivsfrågor

+358207489749 teija.golnick@oaj.fi

 

Timo Mäki

Specialsakkunnig, arbetsmarknadsfrågor

020 748 9616 timo.maki@oaj.fi @vaka_asiamies

Minna Vakkuri

Specialsakkunnig, arbetsmarknadsfrågor

020 748 9663 minna.vakkuri@oaj.fi @minnvak

 

Jens Mattfolk

Ombudsman, FSL

040 551 0023 jens.mattfolk@fsl.fi

Teija Golnic ansvarar för arbetslivsärenden, Nina Lahtinen för utbildningspolitik, Timo Mäki för småbarnsfostran, Minna Vakkuri för andra stadiet och Jens Mattfolk för svenska allmänbildande utbildning.

Dela