• Opettaja-lehti logo
  • OAJ-areena logo

OAJ on keskittänyt esimiesjäsenten palvelut esimiesten palvelutiimille, joka on räätälöinyt ja kehittää palveluita esimiesjäsenten tarpeiden mukaan esimiehen oman palvelusuhteen suojaksi sekä esimiestyön tueksi. Tiimiin kuuluvat seuraavat asiantuntijat, joihin esimiesjäsenemme voivat olla suoraan yhteydessä.

Tiimin johtaja on Niku Tuomisto.

Johtajuudesta on tietoa verkkosivujen Johtotehtävissä opetusalalla -osuudessa.

 

Niku Tuomisto

Kehittämispäällikkö

020 748 9612 niku.tuomisto@oaj.fi @JNikuT

Erkki Mustonen

Johtava lakimies

020 748 9642 erkki.mustonen@oaj.fi @MustonenErkki

 

Nina Lahtinen

Koulutuspolitiikan päällikkö

020 748 9639 nina.lahtinen@oaj.fi @LahtinenNina

Teija Golnick

Erityisasiantuntija, työelämäedunvalvonta

+358207489749 teija.golnick@oaj.fi

 

Timo Mäki

Erityisasiantuntija, työmarkkinaedunvalvonta

020 748 9616 timo.maki@oaj.fi @vaka_asiamies

Minna Vakkuri

Erityisasiantuntija, työmarkkinaedunvalvonta

020 748 9663 minna.vakkuri@oaj.fi @minnvak

 

Jens Mattfolk

Ombudsman, FSL

040 551 0023 jens.mattfolk@fsl.fi

Vastuut: Teija Golnic, työelämäpalvelut, Nina Lahtinen, koulutuspolitiikka, Erkki Mustonen, oikeusturva, Timo Mäki, varhaiskasvatus, Niku Tuomisto, yleissivistävä koulutus ja Minna Vakkuri, ammatillinen koulutus.

Jaa