• Opettaja-lehti logo
  • OAJ-areena logo

OAJ on keskittänyt esihenkilöjäsenten palvelut esihenkilöiden palvelutiimille, joka on räätälöinyt ja kehittänyt palveluita esihenkilöjäsenten tarpeiden mukaan esihenkilön oman palvelusuhteen suojaksi sekä esihenkilötyön tueksi. Tiimiin kuuluvat seuraavat asiantuntijat, joihin esihenkilöäsenemme voivat olla suoraan yhteydessä.

Tiimin johtaja on Niku Tuomisto.

Johtajuudesta on tietoa verkkosivujen Johtotehtävissä opetusalalla -osuudessa.

 

Niku Tuomisto

Kehittämispäällikkö

020 748 9612 niku.tuomisto@oaj.fi @JNikuT

Erkki Mustonen

Johtava lakimies

020 748 9642 erkki.mustonen@oaj.fi @MustonenErkki

 

Eira Bani

Erityisasiantuntija,
ammatillinen koulutus, opinto-ohjaus

020 748 9635 eira.bani@oaj.fi

Nina Lahtinen

Koulutuspolitiikan johtaja

020 748 9639 nina.lahtinen@oaj.fi @LahtinenNina

 

Teija Golnick

Erityisasiantuntija, työelämäedunvalvonta

+358207489749 teija.golnick@oaj.fi

Timo Mäki

Erityisasiantuntija, työmarkkinaedunvalvonta

020 748 9616 timo.maki@oaj.fi @vaka_asiamies

 

Jens Mattfolk

Ombudsman, FSL

040 551 0023 jens.mattfolk@fsl.fi

Vastuut: Teija Golnic, työelämäpalvelut, Nina Lahtinen, koulutuspolitiikka, Erkki Mustonen, oikeusturva, Timo Mäki, varhaiskasvatus, Niku Tuomisto, yleissivistävä koulutus ja Eira Bani, ammatillinen koulutus.

Jaa