• Opettaja-lehti logo
  • OAJ-areena logo

Ollaan yhteydessä!

Sähköisillä yhteydenottolomakkeilla voit olla meihin yhteydessä koska tahansa, ja viestisi välittyy suoraan oikealle henkilölle. Myös puhelinpalvelustamme saat palvelua jäsenyyteen, palvelussuhteen ehtoihin ja oikeusturvaan liittyvissä asioissa.

Yhteydenottolomake

OAJ:n työmarkkinaedunvalvonta

 
Parhaiten tavoitat työmarkkinaedunvalvonnan asiantuntijat soittamalla palvelunumeroon 0800 418 402
Palveluajat:
ma klo 10–11 ja klo 14–16
ti–to klo 9–11 ja klo 14–16
pe klo 9–11 ja klo 14–15

HUOM! Kesällä 7.6. - 6.8.2021 puhelinpalvelu vai aamupäivisin!


 

Petri Lindroos

Neuvottelujohtaja

+358 40 821 3711 petri.lindroos@oaj.fi @LindroosPetri

Birgitta Valasma

Johdon assistentti

020 748 9608 birgitta.valasma@oaj.fi

 

Teija Golnick

Erityisasiantuntija, työelämäedunvalvonta

+358207489749 teija.golnick@oaj.fi

Petra Kirkko-Jaakkola

Erityisasiantuntija, työmarkkinaedunvalvonta

020 748 9569 petra.kirkko-jaakkola@oaj.fi

 

Sari Melkko

Erityisasiantuntija, työmarkkinaedunvalvonta

020 748 9553 sari.melkko@oaj.fi

Tuuli Metsämäki

Assistentti

020 748 9675 tuuli.metsamaki@oaj.fi

 

Timo Mäki

Erityisasiantuntija, työmarkkinaedunvalvonta

020 748 9616 timo.maki@oaj.fi @vaka_asiamies

Laura Nurminen

Erityisasiantuntija, työmarkkinaedunvalvonta

020 748 9644 laura.nurminen@oaj.fi @laura_nurminen

 

Markku Perttunen

Neuvottelupäällikkö

020 748 9632 markku.perttunen@oaj.fi @PerttunenMarkku

Pasi Repo

Erityisasiantuntija, työmarkkina- ja korkeakoulupolitiikka

020 748 9719 pasi.repo@oaj.fi @pasirepo

 

Kirsi Sutton

Erityisasiantuntija, työmarkkinaedunvalvonta

020 748 9768 kirsi.sutton@oaj.fi @KirsiSutton

Antti Syrjälä

Erityisasiantuntija

020 7489 754 antti.syrjala@oaj.fi

 

Aleksi Tervamaa

erityisasiantuntija, työmarkkinaedunvalvonta

020 748 9664 aleksi.tervamaa@oaj.fi

Niku Tuomisto

Kehittämispäällikkö

020 748 9612 niku.tuomisto@oaj.fi @JNikuT

 

Tomi Törrönen

Erityisasiantuntija, työmarkkinaedunvalvonta

020 748 9578 tomi.torronen@oaj.fi

Eila Urpilainen

Neuvottelupäällikkö

020 748 9511 eila.urpilainen@oaj.fi

 

Anneli Vainik

erityisasiantuntija, työmarkkinaedunvalvonta

020 748 9647 anneli.vainik@oaj.fi

Minna Vakkuri

Erityisasiantuntija, työmarkkinaedunvalvonta

020 748 9663 minna.vakkuri@oaj.fi @minnvak

 

Mika Väisänen

Ekonomisti

020 748 9618 mika.vaisanen@oaj.fi

Jaa